Concertagenda

Juli

25jul19:3020:45Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk van Voorthuizen met Everhard ZwartGereformeerde kerk, Voorthuizen

27jul20:0021:15Dorpskerk te Beekbergen orgelconcert 2026 met Evert van de VeenDorpskerk, Beekbergen

28jul19:3021:30Johannus 50 jaar Zomeravondconcerten met Marco den ToomFeike Asma concertzaal, Ede

28jul19:3021:30Diapresentatie met samenzang zomer 2026 in KootwijkerbroekDe Essenburcht, Kootwijkerbroek

29jul19:3020:45Oude kerk te Putten orgelconcert 2026 met Evert van de VeenOude kerk, Putten

30jul20:0021:15Orgelzomerserie Oude Kerk Barneveld van start met Rien DonkerslootOude kerk, Barneveld

Augustus

01aug19:3020:45Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk te Voorthuizen met Evert van de VeenGereformeerde kerk, Voorthuizen

04aug19:3021:30Tweede diapresentatie met samenzang zomer 2026 in KootwijkerbroekDe Essenburcht, Kootwijkerbroek

05aug19:3021:30Tweede Zomerzangavond in de Dorpskerk te WoudenbergDorpskerk, Woudenberg

06aug20:00Zomerconcert in Hasselt met organiste Shayla Van Hal en Jos MoekeGrote kerk, Hasselt

08aug19:3020:45Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk te Voorthuizen met Vincent de VriesGereformeerde kerk, Voorthuizen

11aug19:3021:30Johannus 50 jaar Zomeravondconcerten met Sander van den HoutenFeike Asma concertzaal, Ede

13aug20:0021:15Orgelconcert Wibren Jonkers in Oude Kerk BarneveldOude kerk, Barneveld

14aug20:00Zomerconcert in de Grote kerk van Westzaan met Jos MoekeGrote kerk, Westzaan

15aug19:3020:45Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk te Voorthuizen met Bert BronsGereformeerde kerk, Voorthuizen

20aug20:00Feestelijk zomerconcert 2026 met André Knevel en Jos Moeke in UddelHervormde Dorpskerk, Uddel

22aug19:1520:45Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk te Voorthuizen met Matthijs BreukhovenGereformeerde kerk, Voorthuizen

22aug19:30Orgel- en samenzangavond in de Hervormde Dorpskerk van Nunspeet met Jos MoekeHervormde Dorpskerk, Nunspeet

25aug19:3021:30Johannus 50 jaar Zomeravondconcerten met Ede ExclusiefFeike Asma concertzaal, Ede

28aug20:0021:15Muzikale vriendenconcert 2026 te Berkel en RodenrijsDorpskerk, Berkel en Rodenrijs

29aug19:3020:45Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk te Voorthuizen met Evert van de VeenGereformeerde kerk, Voorthuizen

September

19sep14:3016:30Orgelconcert met Martin Mans en Hugo van der Meij in LunterenOude kerk, Lunteren

19sep19:3020:45Hippolytuskerk in Middelstum orgelconcert 2026 met Evert van de VeenHippolytuskerk, Middelstum

25sep20:00Zing psalmen en gezangen in de Grote kerk van HarderwijkGrote kerk, Harderwijk

26sep19:0020:30Grote Kerk in Hoogeveen psalmzangavond met bovenstemGrote kerk, Hoogeveen

26sep20:0021:15Orgelconcert in de Bovenkerk te Kampen met organist Evert van de VeenBovenkerk, Kampen

CD's en albums

Bachkoor Holland brengt Matthäus Passion met B’Rock Orchestra

Bachkoor Holland brengt Matthäus Passion met B’Rock OrchestraBachkoor Holland brengt Matthäus Passion een indrukwekkend stuk dit voorjaar in Lochem en Delft ten gehore.

De concerten onder leiding van Gijs Leenaars vinden plaats op 28 maart in Lochem en op Witte donderdag 2 april en Goede vrijdag 3 april in de Nieuwe Kerk in Delft.

Over Bachs Matthäus Passion

Bachs Matthäus Passion uit 1727 behoort tot de machtigste en meest ontroerende uitingen van het
lijdensverhaal van Christus vanaf het Laatste Avondmaal tot aan zijn kruisiging. Vanaf de eerste
noten tot aan het adembenemende slotkoor heeft Bach door het spelen met getallen en
harmonisaties de complete partituur geladen met talrijke subtiele symbolische verwijzingen naar de
woorden van het evangelie van Matteüs. Het oratorium vertelt een tijdloos verhaal van lijden,
verzoening en vergeving, van vriendschap en verraad, eerzucht en opoffering. De burgemeester van Delft, de heer Alexander Pechtold, zal op Goede Vrijdag prominente gasten uitnodigen om deze
uitvoering door Bachkoor Holland in de Nieuwe Kerk bij te wonen.

Over B’Rock Orchestra

De uitvoeringen van het Bachkoor Holland zijn sinds de oprichting in 1921 trouw aan de originele
partituren van Bach en vinden plaats op de locatie waarvoor Bach het werk componeerde: de kerk.

Jarenlang heeft het koor dit oratorium uitgevoerd met het Concertgebouw Kamerorkest. Dit orkest
kan in 2026 het Bachkoor niet begeleiden in verband met een residentie van het Koninklijk Concertgebouworkest in de Osterfestspielen in Baden-Baden. Het koor is daarom met veel plezier een nieuwe samenwerking aangegaan met B’Rock Orchestra uit Gent. B’Rock Orchestra werd in 2005 in Gent opgericht en ademt en leeft barok. De afgelopen seizoenen werkte B’Rock met solisten als Jeanine De Bique, Elisabeth Hetherington en Vilde Frang, en met dirigenten als hun ‘artistiek familielid’ René Jacobs. Daarnaast staat B’Rock sterk op het vlak van muziektheater, onder meer in samenwerkingen met Muziektheater Transpararent, Tall Tales Company en Opera2Day. In het DNA zitten buikgevoel, bezieling en verbondenheid vervlochten: de ruggengraat van een van de meest succesvolle en innovatieve periode-ensembles van dit moment. B’Rock speelt op historische instrumenten hetgeen een verrijking voor de klank van de Matthäus Passion zal zijn.

Uitvoerenden tijdens Bachkoor Holland brengt Matthäus Passion

Tijdens Bachkoor Holland brengt Matthäus Passion wordt medewerking verleend door het Bachkoor Holland en het B’Rock Orchestra. Edward Ross werkt mee voor de rol van Evangelist en Niklaus Kost (Christus), Bobbie Blommesteijn is de sopraan, Yongbeom Kwon is de countertenor, Seil Kim is de tenor (in Delft), Maximilian Vogler (in Lochem), Halvor Melien is de Bas solist.

Verder wordt er medewerking verleend door Jongenskoor Dalfsen in Lochem en Kinderkoor Academy of Vocal Arts in Delft. Dit alles onder leiding van de dirigent Gijs Leenaars.

Aanvang en kaartverkoop Bachkoor  Holland brengt Matthäus Passion

Op Witte donderdag 28 maart 2026 om 19:30 uur wordt het eerste Matthäus Passion gehouden in de Grote kerk te Lochem. De aanvang van dit concert is 19:30 uur.

Op 2 en 3 april 2026 wordt het Bachkoor Holland brengt Matthäus Passion in de Nieuwe kerk gehouden op 2 april begint het concert om 19:30 uur en op 3 april om 11:30 uur in 2 delen tot 16:00 uur met een pauze tussen de middag.

De online kaartverkoop voor Bachkoor Holland brengt Matthäus Passion in de Grote kerk te Lochem en de Nieuwe kerk te Delft loopt via de website van het koor: www.bachkoorholland.nl. Telefonisch reserveren kan vanaf die dag via de Nationale Theaterkassa 0900-9203 (€ 0,45 pm).

Zoeken

Facebook

Advertenties

Diapresentatie met samenzang zomer 2026 met Arthur de Jong
Diapresentatie met samenzang zomer 2026 in Kootwijkerbroek

50 jaar Johannus Zomeravondconcerten

Album Nader tot U o Heer
Nieuw Refomuziek album Mannenkoor Salvatori

Nieuwsbrief

Advertenties

Robotime bouwpakketten
Refoshop handgemaakte kaarsen en zeepjes