Passie-oratorium The Crucifixion van John Stainer in Nijkerk

14mar16:0017:15Passie-oratorium The Crucifixion van John Stainer in NijkerkDe Fontein, Nijkerk

Details

Op D.V. zaterdagmiddag 14 maart 2026 wordt er een Passie-oratorium The Crucifixion van John Stainer in de Fontein te Nijkerk gehouden tijdens de zaterdagmiddagmuziek.

Aanvang en toegang Passie-oratorium The Crucifixion

Het Passie-oratorium The Crucifixion in de Fontein begint om 16.00 uur. De kerk is open vanaf 15.30 uur. De toegang is gratis en er kan een vrije gift gegeven worden voor de onkosten tijdens de collecte.

The Crucifixion is een bijzondere werk en vertelt op aangrijpende muzikale wijze het lijden en sterven van Christus en duurt ongeveer 70 minuten. De uitvoering is een samenwerking tussen Nijkerkmuziek en Zaterdagmiddagmuziek De Fontein

Jong en oud is van harte welkom tijdens deze bijzondere, muzikale en indrukwekkende Passie-oratorium The Crucifixion in De Fontein op de Dominee Kuyperstraat 2 te Nijkerk.

Over het werk Passie-oratorium The Crucifixion

The Crucifixion in 1887 behoort tot de meest geliefde passiewerken uit de Engelse koortraditie. Met afwisselend krachtige koorpassages, solistische momenten en een meditatieve orgelbegeleiding weet Stainer de betekenis van het lijdensverhaal diep te raken. Het werk nodigt uit tot verstilling, inkeer en bezinning in de lijdenstijd.

Een bijzonder element vormen de vijf gezangen (hymns), waarbij het publiek traditioneel wordt uitgenodigd om mee te zingen. Deze samenzang versterkt de betrokkenheid bij het verhaal en maakt de uitvoering tot een gezamenlijke muzikale beleving.D

Medewerkenden Passie-oratorium The Crucifixion

Tijdens het Passie-oratorium The Crucifixion wordt medewerking verleend door door een projectkoor onder leiding van Diederik Blankesteijn. De solisten die meewerken zijn Fokko de Bruine als tenor en Jan Hilbert als bas. De orgelbegeleiding is in handen van organist Jeroen Koopman.

Over organist Jeroen Koopman

Jeroen Koopman is in 1991 in Amsterdam geboren. Jeroen begon op zevenjarige leeftijd met pianoles bij zijn vader, Arthur Koopman. Van hem kreeg hij ook zijn eerste orgellessen. Jeroen vervolgde zijn lessen bij Jos van der Kooy aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en bij Pieter van Dijk aan het Conservatorium van Amsterdam, waar hij afstudeerde voor zijn Master of Music diploma. Ook kreeg hij daar les van Matthias Havinga en gastdocent Louis Robilliard.

Concertorganist

Als concertorganist speelde Jeroen op verschillende belangrijke podia, waaronder het Koninklijk Concertgebouw Amsterdam en de St.-Bavokerk te Haarlem. Ook speelde hij soloconcerten in verschillende Europese landen, waaronder het Internationaal Orgelfestival Treviso in Italië. Masterclasses volgde hij bij onder andere bij Leo van Doeselaar, Ben van Oosten, Peter Planyavski en Thierry Escaich.

Sinds 2020 is Jeroen de vaste organist van de Singelkerk in Amsterdam. Daarnaast is hij betrokken bij concerten als basso continuo speler en is hij de vaste begeleider van verschillende koren, waaronder Nieuw Vocaal Amsterdam.

Tijd

14 Maart 2026 16:00 - 17:15

De Fontein, Nijkerk

Naar locatie