Concertagenda
Mei
23mei15:30Sint-Gertrudiskerk te Utrecht orgelconcert Jos MoekeSint-Gertrudiskerk, Utrecht
Details
Op D.V. zaterdagmiddag 23 mei 2026 wordt er in de Sint-Gertrudiskerk te Utrecht een orgelconcert met Jos
Details

Op D.V. zaterdagmiddag 23 mei 2026 wordt er in de Sint-Gertrudiskerk te Utrecht een orgelconcert met Jos Moeke gehouden.
Aanvang en toegang Sint-Gertrudiskerk te Utrecht orgelconcert met Jos Moeke
De aanvang van het Sint-Gertrudiskerk te Utrecht orgelconcert met Jos Moeke is 15:30 uur en de kerk is vanaf 15:00 uur open. De toegang is € 6,00 voor volwassenen en kinderen tot en met 12 jaar hiervoor is de toegangsprijs € 3,00 per kind.
Het programma tijdens dit orgelconcert is geschikt voor alle leeftijden en het beloofd een prachtige avond te worden met medewerking van Jos Moeke als organist. Met een afwisselend repertoire op het prachtige orgel in de Sint-Gertrudiskerk te Utrecht. Komt u ook luisteren tijdens deze prachtige middag?
Jong en oud is van harte welkom tijdens het orgelconcert met organist Jos Moeke in de Sint-Gertrudiskerk op het Willemsenplantsoen 2 te Utrecht.
Het programma is voor het orgelconcert aan de kassa te verkrijgen. Er is een verkooptafel met cd`s en bladmuziek zijn aanwezig!!
Over het programma tijdens het orgelconcert in de Sint-Gertrudiskerk te Utrecht
Op het programma in de Sint-Gertrudiskerk te Utrecht staat onder andere: Phantasie über den Choral: Wachet auf, ruft uns die Stimme Op.52/2 Reger. Hierna speelt Jos van de Gorkumse organist Jan Bonefaas zijn Choral (1972). Verder staat van Widor op het programma: Pastorale & Andante uit Symfony 2 en de beroemde Toccata uit Symfony 5. Jos eindigt het orgelconcert met de Final uit Symfony 3 van Vierne.
Over Jos Moeke
Jos Moeke werd 22 maart 1978 geboren te Putten. Vanaf zijn negende jaar ontving hij orgellessen van verschillende onderwijzers.
Hij ontving meer dan een decennium lessen bij Herman van Vliet, in de Grote of Sint Joriskerk te Amersfoort.
Organist en studie aan het Utrechts Conservatorium
Hij studeerde orgel bij Jan Raas en piano bij Henk Ekkel aan het Utrechts Conservatorium. Zijn einddiploma behaalde hij in 2003.
Hiernaast volgde hij interpretatielessen bij Jean Guillou en Sophie-Véronique Cauchefer-Choplin.
Zijn voorkeur gaat uit naar de Franse en Duitse symfonische romantiek. Ook zoekt hij graag naar onbekende (orgel)werken van b.v. Charles-Marie Widor en Lefébure-Wély.
Jos is organist van de Bovenstem in de Gereformeerde Gemeente te Elspeet.
Jos heeft een groot aantal orgel- en pianoleerlingen en werkte mee aan verschillende CD-opnamen.
Tijd
Organisator
23mei19:30Jubileumconcert Groot Zeeuws jongerenkoor in GoesMaria Magdalenakerk, Goes
Details
Op D.V. zaterdagavond 23 mei 2026 wordt er in de Maria Magdalenakerk te Goes een jubileumconcert Groot
Details

Op D.V. zaterdagavond 23 mei 2026 wordt er in de Maria Magdalenakerk te Goes een jubileumconcert Groot Zeeuws jongerenkoor gehouden.
Aanvang en toegang Jubileumconcert Groot Zeeuws Jongerenkoor
De aanvang van het jubileumconcert Groot Zeeuws jongerenkoor is 19:30 uur. De deuren van de kerk gaan om 19:00 uur open en de toegangsprijs voor volwassenen is €7,50 per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar betalen €5,00 entree. Een gezinskaart kost € 25,00 voor twee volwassenen en kinderen tot en met 18 jaar. De toegangskaarten zijn in de voorverkoop te bestellen via: www.peterwildeman.nl/concerten
Jong en oud is van harte welkom tijdens dit jubileumconcert Groot Zeeuws jongerenkoor in de Maria Magdalenakerk op de Singelstraat 21 te Goes.
Medewerkenden Jubileumconcert Groot Zeeuws Jongerenkoor
Aan het Jubileumconcert Groot Zeeuws jongerenkoor wordt medewerking verleend door het WGroot Zeeuws jongerenkoor en het Hoornbeeckkoor Goes onder leiding van de dirigent Peter Wildeman. Daarnaast wordt er medewerking verleend door Jong Petra Kinderkoor onder leiding Thirza Posthuma. De piano wordt dan bespeelt door Geralyn Hoogerland. Joost van Belzen bespeelt de piano en Martin Weststrate op het orgel. Lise de Munck bespeelt de dwarsfluit en Marilyne van der Maas op de harp.
Over Joost van Belzen
Joost van Belzen werd op 16 augustus 1988 geboren in het Zeeuwse dorp Krabbendijke. Al snel bleek dat Joost een grote liefde had voor het orgel. Op 7-jarige leeftijd ontving hij dan ook zijn eerste orgellessen van Cees van der Hart.
Al op jonge leeftijd werkte hij mee aan concerten. Op 12-jarige leeftijd werd Joost tot kerkorganist benoemd in Kruiningen. Op 15- jarige leeftijd werd Kees van Eersel zijn orgelmeester.
Koren
Joost is als organist en pianist verbonden aan diverse koren zoals het Het Hollands Jongerenkoor.
Daarnaast is Joost dirigent van Mannenkoor Elim uit ’s-Gravenpolder, Chr. Gemengd Eilandenkoor uit Zierikzee, Mannenkoor D.E.V. uit Barendracht, Christelijke Zangvereniging Deo Juvante uit Kesteren, Mannenkoor Soli Deo Gloria uit Rhenen en Het Hollands Mannen Ensemble.
Samenwerkingen
Joost werkt veelvuldig samen met Peter Wildeman. Zij vormen samen het duo “4-handen”. In maart 2008 is hun eerste CD opgenomen. In juli 2009 gaf het duo een concert in de USA. Verder speelt Joost veelvuldig in binnen en buitenland. Hij gaf concerten in Duitsland, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Canada en Amerika. De meest bijzondere ervaringen zijn voor Joost de concerten in de Dom van Keulen en de St. Eustache in Parijs.
Tijd
Organisator
Maria Magdalenakerk, Goes
23mei19:30Het Grace Choir 3 geeft een concert in GorinchemGrote kerk, Gorinchem
Details
Op D.V. zaterdagavond 23 mei 2026 geeft het Grace Choir 3 een concert in de Grote kerk
Details

Op D.V. zaterdagavond 23 mei 2026 geeft het Grace Choir 3 een concert in de Grote kerk te Gorinchem.
Aanvang en toegang concert Het Grace Choir 3 in Gorinchem
De aanvang van het Grace Choir 3 concert in Gorinchem is 19:30 uur. De toegangsprijs is € 5,00 voor een volwassen persoon. Kinderen betalen € 2,50 per persoon toegang. Een gezinskaart voor dit concert betreft ouders en kinderen tot 18 jaar kost €15,00. U kunt de toegangskaarten in de voorverkoop reserveren via: www.peterwildeman.nl/concerten
Jong en oud is van harte welkom om het Grace Choir 3 concert in de Grote kerk op de Groenmarkt 7 te Gorinchem bij te wonen.
Medewerkenden concert Het Grace Choir 3 in Gorinchem
Tijdens het Grace Choir 3 concert in Gorinchem wordt er medewerking verleend door dit koor onder leiding van Martin Zonnenberg. Daarnaast wordt er medewerking verleend door Chr. Mannenkoor Ede onder leiding van Jan Hendrik van Schothorst. Beide dirigenten zullen afwisselend de piano bespelen. Het orgel wordt bespeelt door Ronald IJmker.
Over Martin Zonnenberg
Martin Zonnenberg had reeds op jonge leeftijd belangstelling voor het koninklijk instrument: het orgel. Al op 12-jarige leeftijd begeleidde hij een aantal koren.
Hij behaalde de Diploma’s koordirectie (den Haag) en schoolmuziek (Lennards Instituut, den Bosch).
Organist en dirigent
Martin Zonnenberg is als organist verbonden aan de Nederland Hervormde Kerk te Sliedrecht (Naber-orgel, 1852) en Nieuwpoort (van den Heuvel-orgel, 1976)
Hij is dirigent van het Chr. Sliedrechts Mannenkoor “Ichthus” (175 leden) en het Kleinkoor “Concertino”.
Optredens
Verder is hij als samensteller en arrangeur van het bekende TV-programma ‘Nederland Zingt’.
Buiten Europa trad hij als dirigent, pianist en organist op in Israël, Canada en Amerika.
Als componist is hij bekend door z’n instrumentale arrangementen en talloze composities voor koor, orgel, orkest etc.
Ook treedt hij regelmatig op met Martin Mans als het duo Martin & Martin.
In 2002 werd hij benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau.
Tijd
Organisator
Grote Kerk, Gorinchem
23mei20:0021:30Pinksterconcert 2026 in de Grote Kerk van NijkerkGrote kerk, Nijkerk
Details
Op D.V. zaterdagavond 23 mei 2026 organiseert de orgelcommissie van de Grote Kerk te Nijkerk een Pinksterconcert
Details

Op D.V. zaterdagavond 23 mei 2026 organiseert de orgelcommissie van de Grote Kerk te Nijkerk een Pinksterconcert 2026.
Aanvang en toegang Pinksterconcert 2026
De aanvang van het Pinksterconcert 2026 in Nijkerk is 20:00 uur. De toegang is gratis. Er zal een collecte worden gehouden voor de onkosten. Na afloop is er gelegenheid na te praten en een kopje koffie of thee te drinken in ‘t Gasthuus naast de kerk. Bezoekers kunnen gratis parkeren op het kerkplein naast de kerk (aan de zijde van de Holkerstraat)
Beleef Pinksteren in klassieke koormuziek uit vele eeuwen, in de Grote Kerk van Nijkerk.
Jong en oud is van harte welkom tijdens het Pinksterconcert 2026 in de Grote kerk op de Holkerstraat 1 te Nijkerk.
Medewerkenden Pinksterconcert 2026 in Nijkerk
Tijdens Pinksterconcert 2026 in Nijkerk medewerking verleend door door Vocaal Ensemble Rijssen onder leiding van Jan-Geert Heuvelman. Het orgel wordt bespeelt door Dick Sanderman.
Programma Pinksterconcert 2026
Het is een heel divers programma met onder andere muziek van Tallis, Lockhart, Eccard, Selle, Humsion, Brahms, Vaughan Williams, Mendelssohn, Buxtehude, Walther, Homilius, Bach, Rudnick, Attwood & Wesley.
Het Pinksterconcert 2026 markeert jaarlijks de start van de concertserie die de orgelcommissie van de Grote Kerk in Nijkerk organiseert. Dit jaar verzorgt het Vocaal Ensemble Rijssen deze bijzondere avond, waarop klassieke (kerk)muziek uit verschillende stijlen en tijden samenkomt.
Het programma vermeldt een grote afwisseling aan muziek. Van 16e-eeuwse componisten als Thomas Tallis (1505-1585) en Johannes Eccard (1553-1611) tot namen uit de 19e en 20e eeuw zoals Ralph Vaughan Williams (1872-1958) en Herbert Sumsion (1899-1995). Maar ook geliefde componisten als Johannes Brahms (1833-1897), Felix Mendelssohn (1809-1847), Dietrich Buxtehude (1637-1707) en Samuël Wesley passeren de revue. Inhoudelijk sluit alle muziek aan bij het pinksterfeest, waarop christenen de uitstorting van de Heilige Geest gedenken.
Over het Vocaal Ensemble Rijssen
Dit ensemble musiceert op hoog niveau en staat onder leiding van de veelzijdige musicus Jan-Geert Heuvelman. Organist Dick Sanderman begeleidt de koorzang en brengt het Van Deventer-orgel tot klinken in enkele orgelsolo’s. Twee samenzangmomenten maken het programma extra afwisselend.
Tijd
Grote kerk, Nijkerk
25mei19:00Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag in ZaltbommelSint-Maartenskerk, Zaltbommel
Details
Op D.V. maandagavond 25 mei 2026 wordt er in een Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag vanuit de
Details

Op D.V. maandagavond 25 mei 2026 wordt er in een Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag vanuit de Sint-Maartenskerk te Zaltbommel met organist Arthur de Jong gehouden.
Aanvang en toegang Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag
De aanvang van de Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag is 19:00 uur. De deuren van de kerk gaan om 18:30 uur open en de toegang is gratis. Er zal een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor studenten van de Gereformeerde Gemeente, Gereformeerde Gemeenten in Nederland, Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland.
Het beloofd opnieuw een prachtige avond te worden in een oude kerk met een schitterend orgel en de zeer bekende prachtige psalmen uit de berijming van 1773.
Jong en oud is van harte welkom tijdens deze Jaarlijkse psalmzangavond op 2e Pinksterdag in de Sint-Maartenskerk op het Kerkplein 1 te Zaltbommel. Na afloop zijn er bij de uitgang gratis hapjes.
Medewerkenden Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag
Tijdens de Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag wordt medewerking verleend door organist Arthur de Jong op het orgel. De algehele leiding tijdens deze psalmzangavond is in handen van dominee A. Verschuure.
Over Arthur de Jong
Arthur werd geboren op 25 maart 2006 te Capelle aan den IJssel. Zijn huidige woonplaats is Krimpen aan den IJssel. Hij had al vroeg interesse in het orgel en vooral voor grote kerkorgels. Vanaf zijn vierde jaar interesseerde hem dat enorm en vanaf zijn negende begon hij zelf te spelen. Van zijn vader, die zelf organist was, leerde hij de eerste akkoorden.
Vanaf zijn elfde begon hij zelf te improviseren en ontwikkelde zo zijn eigen stijl. Noten lezen kan hij niet. Klavarscribo kan hij wel, maar omdat hij improviseert heeft hij daar niet veel aan. Orgelles is voor hem ook geen optie. “Ik wil mijn eigen stijl blijven behouden en het orgelspelen als een hobby zien”
Cd opnamen en opname Familystream
Op 18 november 2020 waren de eerste opnames van Arthur voor Familystream. Hij bracht er ook een cd van uit via Interclassic Music en hoopt er nog meer uit te gaan brengen.
Tijd
Organisator
Sint-Maartenskerk, Zaltbommel
30mei19:30Koorconcert te Zwijndrecht met Jongerenkoor LoïsBethelkerk, Zwijndrecht
Details
Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een koorconcert te Zwijndrecht met Jongerenkoor Loïs gehouden.
Details

Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een koorconcert te Zwijndrecht met Jongerenkoor Loïs gehouden.
Aanvang en toegang koorconcert te Zwijndrecht
De aanvang van het koorconcert te Zwijndrecht is om 19:30 uur. De toegangsprijs voor volwassenen is €10,00. Kinderen betalen €5,00 per kind voor de toegang. Een gezinskaart kost €30,00 per gezin. U kunt de toegangskaarten in de voorverkoop reserveren via: www.peterwildeman.nl/concerten. Tijdens dit concert zal er een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de SOEGG.
Jong en oud is van harte welkom om koorconcert te Zwijndrecht in de Bethelkerk op de Rotterdamseweg 73 te Zwijndrecht bij te wonen.
Medewerkenden Koorconcert te Zwijndrecht
Tijdens het koorconcert te Zwijndrecht wordt er medewerking verleend door Jongerenkoor Loïs onder leiding van Peter Wildeman. Daarnaast wordt medewerking verleend door Christelijk Sliedrechts Mannenkoor Ichthus onder leiding van Martin Zonnenberg. Beide dirigenten bespelen afwisselend het orgel en de vleugel wordt bespeelt door Kees de Bruin. Tenira Sturm is de soliste.
Over Tenira Sturm
Tenira is op 3 augustus 1999 geboren in de Hofstad Den Haag.
Toen zij nog heel jong was werd het al duidelijk dat ze heel graag wilde zingen en hier ook aanleg voor had. Deze hobby is inmiddels verder uitgegroeid.
Interclassic Music Concours
In 2011 is Tenira op advies mee gaan doen met het Interclassic Music Concours (nu het Nederlands Premiere Concours). Deze periode is zij ook gestart met het volgen van zanglessen bij mezzosopraan /alt en zangpedagoge Annemarie Verburg uit Maassluis. Van het concours 2011 werd Tenira één van de winnaars. Hierna werd ze al vrij snel uitgenodigd mee te werken aan enkele concerten o.a. in Kruiningen, Yerseke, Kesteren, en Monster. Dit is inmiddels verder uitgegroeid.
Sinds april 2013 volgt Tenira zanglessen bij sopraan en zangpedagoge Mirjam Feijer in Den Haag en is zij in september van dit jaar gestart met het volgen van pianolessen.
Cd’s en zangles
In januari 2013 is een eerste solo cd van Tenira opgenomen. Een tweede cd volgde in maart 2014 en half oktober van dit jaar werd ook nog een kerstalbum uitgebracht.
Inmiddels (mei 2016) is er een 4e album uitgekomen met als titel “To Believe”.
Vanaf September 2017 is Tenira begonnen met het geven van zanglessen voor kinderen van 6-14 jaar.
Zingen is haar passie en een bijzondere en heerlijke ontspanning waar ze echt van kan genieten.
Tijd
Organisator
Bethelkerk, Zwijndrecht
30mei20:0021:15Werken van Johan Sebastian Bach met Evert van de Veen in NijkerkGrote kerk, Nijkerk
Details
Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er
Details
Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een orgelconcert met Werken van Johan Sebastian Bach met Evert van de Veen gehouden.
Aanvang en toegang Orgelconcert Werken van Johan Sebastian Bach
De aanvang van het Orgelconcert met Werken van Johan Sebastian Bach is 20:00 uur. De toegang voor volwassenen is € 10,00 per persoon en kinderen tot en met 15 jaar betalen € 5,00 per kind.
Evert van de Veen speelt dan composities van Johann Sebastian Bach. Door de afwisselingen van verschillende muzikale vormen is het programma zeer afwisselend. De volgende vormen komen aan bod: Preludium, Fantasia, Fuga, Koraalvoorspelen, Concerto, een deel uit een triosonate en verschillende dansvormen (Gique, Gavotte en Bourrée) Evert bewerkte een Bourée (BWV 1009) van Bach uit een Cello suite voor orgelsolo. Hetzelfde deed hij ook met een Gavotte (BWV 1068) uit een orkestsuite. Deze twee werken worden deze avond ook ten gehore gebracht.
Jong en oud is van harte welkom tijdens het orgelconcert met Werken van Johan Sebastian Bach in de Grote kerk op de Holkerstraat 1 te Nijkerk.
Over Evert van de Veen
Evert van de Veen werd geboren op 28 december 1963 in Voorthuizen. Na eerst lessen te hebben gevolgd bij zijn oom Evert van de Kamp volgden hierna ook orgellessen onder andere bij de bekende organist John Propitius, die hem voorbereidde op een orgelstudie aan, naar later bleek, het Utrechts Conservatorium. Intussen werd Evert zelf ook tot organist benoemd in Voorthuizen.
Conservatorium
Aan het conservatorium studeerde hij bij de bekende orgelpedagoog Theo Teunissen. Bij hem heeft hij zich bekwaamd in alle aspecten van het orgelspel. Alle stijlen werden bestudeerd: van Sweelinck tot Messiaen. Evert sloot zijn conservatoriumstudie af met een examenconcert in de Utrechtse Pieterskerk, waarbij ook de toenmalige directeur van het conservatorium, Ton Hartsuiker, aanwezig was.
Orgeldocent en begeleider
Na zijn studie begon Evert als orgeldocent in de regio Voorthuizen. Na verloop van tijd echter is het accent meer komen te liggen op het geven van orgelconcerten. Naast concertorganist is hij ook een veelgevraagd koorbegeleider. En natuurlijk is hij ook kerkorganist . Hij speelt de zondagse erediensten in de gereformeerde kerk van Voorthuizen en de hervormde PKN gemeente in Putten. Het orgel in de Voorthuizense kerk is in 1998 vervangen door een prachtig mechanisch instrument van ‘Hendriksen en Reitsma’ met 25 stemmen.
Dirigent
Tevens is hij dirigent van een viertal koren waaronder het Chr. Interkerkelijk mannenkoor Fontanus uit Putten en Gemengde zangvereniging “De Lofstem” uit Ederveen.
Orgelconcerten
Hij geeft orgelconcerten in Nederland maar ook in het buitenland. Zo geeft hij deze zomer drie orgelconcerten in Hongarije (Budapest, Héviz en Siofoc).
Tijd
Organisator
Grote kerk, Nijkerk
30mei20:0021:30Engelse koormuziek met Ars Musica in OudewaterGrote kerk, Oudewater
Details
Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een concert met Engelse koormuziek met Ars Musica gehouden
Details

Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een concert met Engelse koormuziek met Ars Musica gehouden in de Grote kerk te Oudewater.
Aanvang en toegang Engelse koormuziek met Ars Musica in Oudewater
De aanvang van Engelse koormuziek met Ars Musica in Oudewater is 20:00 uur. Een entreekaart voor volwassen kost € 19,00 en voor kinderen tot en met 18 jaar of voltijdstudenten is de toegangsprijs € 10,00. U kunt de toegangskaarten online bestellen via: https://www.klassiekemuziek.nl/e/20497/
Het thema van deze avond is: Praise, my soul, the King of heaven.
Jong en oud is van harte welkom om deze Engelse koormuziek met Ars Musica bij te wonen in de Grote kerk op de Noorder Kerkstraat 1 te Oudewater.
Over het programma met Engelse koormuziek en Ars Musica
In deze karakteristieke kerk in de Grote kerk te Oudewater, met haar rijke akoestiek en het Engelse koororgel, dat wordt bespeeld door Gerben Mourik, klinkt een afwisselend programma met hoogtepunten uit de Anglicaanse koortraditie.
Tijdens dit concert neemt het Ars Musica Studentenkoor je mee langs ruim vier eeuwen Engelse koormuziek. Van de verstilde schoonheid van Thomas Tallis in O nata lux en de intense eenvoud van William Byrd in Ave verum corpus tot de diep ontroerende klanken van Thomas Tomkins in When David heard. Elk werk laat een andere kleur van deze rijke traditie horen.
Ook de meer grootse en feestelijke kant van de Engelse koormuziek komt aan bod, in Edward Elgars krachtige Give unto the Lord en Gustav Holsts plechtige Let all mortal flesh. Met William Waltons lyrische Set me as a seal en John Rutters sprankelende This is the day krijgt het programma bovendien een warm en eigentijds accent.
Andere componisten
Samen met nog andere componisten bestrijken deze werken ruim vier eeuwen Engelse koormuziek, met een rijk palet aan expressie en klankkleur. Zo ontvouwt zich een avond vol verstilling, dramatiek, glans en verbondenheid, waarin de bijzondere sfeer van de Engelse koortraditie volledig tot haar recht komt.
Gezamenlijke muzikale beleving
Naast de anthems staan ook verschillende hymns op het programma, waarbij luisteraars worden uitgenodigd om mee te zingen. Daardoor ontstaat niet alleen een concert om naar te luisteren, maar ook een gezamenlijke muzikale beleving waarin koor, orgel en publiek elkaar ontmoeten. Met dit concert biedt het Ars Musica Studentenkoor een avond vol muzikale afwisseling in een sfeervolle setting die prachtig past bij deze muziek.
Medewerkenden Engelse koormuziek met Ars Musica
Tijdens de Engelse koormuziek met Ars Musica wordt medewerking verleend door het Ars Musica Studentenkoor onder leiding van Arjan Uitbeijerse. Het orgel wordt dan bespeelt door de organist Gerben Mourik.
Over het Ars Musica Studentenkoor
Ars Musica Studentenkoor is een ambitieus koor voor studerende en afgestudeerde jongeren. Bij dit koor staan ‘samen’ en ‘zingen’ centraal. Engelse College Choirs zijn een lichtend voorbeeld. Een breed scala aan composities, van Tallis tot Tavener, staat op de lessenaar.

Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een concert met Engelse koormuziek met Ars Musica gehouden in de Grote kerk te Oudewater.
Aanvang en toegang Engelse koormuziek met Ars Musica in Oudewater
De aanvang van Engelse koormuziek met Ars Musica in Oudewater is 20:00 uur. Een entreekaart voor volwassen kost € 19,00 en voor kinderen tot en met 18 jaar of voltijdstudenten is de toegangsprijs € 10,00. U kunt de toegangskaarten online bestellen via: https://www.klassiekemuziek.nl/e/20497/
Het thema van deze avond is: Praise, my soul, the King of heaven.
Jong en oud is van harte welkom om deze Engelse koormuziek met Ars Musica bij te wonen in de Grote kerk op de Noorder Kerkstraat 1 te Oudewater.
Over het programma met Engelse koormuziek en Ars Musica
In deze karakteristieke kerk in de Grote kerk te Oudewater, met haar rijke akoestiek en het Engelse koororgel, dat wordt bespeeld door Gerben Mourik, klinkt een afwisselend programma met hoogtepunten uit de Anglicaanse koortraditie.
Tijdens dit concert neemt het Ars Musica Studentenkoor je mee langs ruim vier eeuwen Engelse koormuziek. Van de verstilde schoonheid van Thomas Tallis in O nata lux en de intense eenvoud van William Byrd in Ave verum corpus tot de diep ontroerende klanken van Thomas Tomkins in When David heard. Elk werk laat een andere kleur van deze rijke traditie horen.
Ook de meer grootse en feestelijke kant van de Engelse koormuziek komt aan bod, in Edward Elgars krachtige Give unto the Lord en Gustav Holsts plechtige Let all mortal flesh. Met William Waltons lyrische Set me as a seal en John Rutters sprankelende This is the day krijgt het programma bovendien een warm en eigentijds accent.
Andere componisten
Samen met nog andere componisten bestrijken deze werken ruim vier eeuwen Engelse koormuziek, met een rijk palet aan expressie en klankkleur. Zo ontvouwt zich een avond vol verstilling, dramatiek, glans en verbondenheid, waarin de bijzondere sfeer van de Engelse koortraditie volledig tot haar recht komt.
Gezamenlijke muzikale beleving
Naast de anthems staan ook verschillende hymns op het programma, waarbij luisteraars worden uitgenodigd om mee te zingen. Daardoor ontstaat niet alleen een concert om naar te luisteren, maar ook een gezamenlijke muzikale beleving waarin koor, orgel en publiek elkaar ontmoeten. Met dit concert biedt het Ars Musica Studentenkoor een avond vol muzikale afwisseling in een sfeervolle setting die prachtig past bij deze muziek.
Medewerkenden Engelse koormuziek met Ars Musica
Tijdens de Engelse koormuziek met Ars Musica wordt medewerking verleend door het Ars Musica Studentenkoor onder leiding van Arjan Uitbeijerse. Het orgel wordt dan bespeelt door de organist Gerben Mourik.
Over het Ars Musica Studentenkoor
Ars Musica Studentenkoor is een ambitieus koor voor studerende en afgestudeerde jongeren. Bij dit koor staan ‘samen’ en ‘zingen’ centraal. Engelse College Choirs zijn een lichtend voorbeeld. Een breed scala aan composities, van Tallis tot Tavener, staat op de lessenaar.

Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een concert met Engelse koormuziek met Ars Musica gehouden in de Grote kerk te Oudewater.
Aanvang en toegang Engelse koormuziek met Ars Musica in Oudewater
De aanvang van Engelse koormuziek met Ars Musica in Oudewater is 20:00 uur. Een entreekaart voor volwassen kost € 19,00 en voor kinderen tot en met 18 jaar of voltijdstudenten is de toegangsprijs € 10,00. U kunt de toegangskaarten online bestellen via: https://www.klassiekemuziek.nl/e/20497/
Het thema van deze avond is: Praise, my soul, the King of heaven.
Jong en oud is van harte welkom om deze Engelse koormuziek met Ars Musica bij te wonen in de Grote kerk op de Noorder Kerkstraat 1 te Oudewater.
Over het programma met Engelse koormuziek en Ars Musica
In deze karakteristieke kerk in de Grote kerk te Oudewater, met haar rijke akoestiek en het Engelse koororgel, dat wordt bespeeld door Gerben Mourik, klinkt een afwisselend programma met hoogtepunten uit de Anglicaanse koortraditie.
Tijdens dit concert neemt het Ars Musica Studentenkoor je mee langs ruim vier eeuwen Engelse koormuziek. Van de verstilde schoonheid van Thomas Tallis in O nata lux en de intense eenvoud van William Byrd in Ave verum corpus tot de diep ontroerende klanken van Thomas Tomkins in When David heard. Elk werk laat een andere kleur van deze rijke traditie horen.
Ook de meer grootse en feestelijke kant van de Engelse koormuziek komt aan bod, in Edward Elgars krachtige Give unto the Lord en Gustav Holsts plechtige Let all mortal flesh. Met William Waltons lyrische Set me as a seal en John Rutters sprankelende This is the day krijgt het programma bovendien een warm en eigentijds accent.
Andere componisten
Samen met nog andere componisten bestrijken deze werken ruim vier eeuwen Engelse koormuziek, met een rijk palet aan expressie en klankkleur. Zo ontvouwt zich een avond vol verstilling, dramatiek, glans en verbondenheid, waarin de bijzondere sfeer van de Engelse koortraditie volledig tot haar recht komt.
Gezamenlijke muzikale beleving
Naast de anthems staan ook verschillende hymns op het programma, waarbij luisteraars worden uitgenodigd om mee te zingen. Daardoor ontstaat niet alleen een concert om naar te luisteren, maar ook een gezamenlijke muzikale beleving waarin koor, orgel en publiek elkaar ontmoeten. Met dit concert biedt het Ars Musica Studentenkoor een avond vol muzikale afwisseling in een sfeervolle setting die prachtig past bij deze muziek.
Medewerkenden Engelse koormuziek met Ars Musica
Tijdens de Engelse koormuziek met Ars Musica wordt medewerking verleend door het Ars Musica Studentenkoor onder leiding van Arjan Uitbeijerse. Het orgel wordt dan bespeelt door de organist Gerben Mourik.
Over het Ars Musica Studentenkoor
Ars Musica Studentenkoor is een ambitieus koor voor studerende en afgestudeerde jongeren. Bij dit koor staan ‘samen’ en ‘zingen’ centraal. Engelse College Choirs zijn een lichtend voorbeeld. Een breed scala aan composities, van Tallis tot Tavener, staat op de lessenaar.
Tijd
Organisator
Sint Michaëlskerk, Oudewater
30mei20:0021:30Faith zangkoor in De Hoeksteen te MiddelburgDe Hoeksteen, Middelburg
Details
Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een concert gehouden met Faith zangkoor in De Hoeksteen
Details

Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een concert gehouden met Faith zangkoor in De Hoeksteen te Middelburg.
Aanvang en toegang concert Faith Zangkoor
De aanvang van het concert met het Faith Zangkoor is 20:00 uur. Er is een inloop vanaf 19:30 uur. De toegang is gratis en er zal een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de onkosten.
Jong en oud is van harte welkom tijdens het concert met het Faith Zangkoor in De Hoeksteen op de Roozenburglaan 22 te Middelburg.
Over het Faith Zangkoor
Het zangkoor (“Het Chorale”) van Faith Baptist Bible College and Theological Seminary komt met 22 studenten weer naar Europa. Elke drie jaar komen zij naar Europa met het doel om Christenen en Gemeenten te ondersteunen en bemoedigen met een hoogwaardige muzikale opvoeringen, die feitelijk kosteloos worden aangeboden. De College biedt een HBO opleiding, dus de zangers variëren in leeftijd tussen de 19 en 23 jaar oud.
Wanneer je hen hoort zingen valt het meteen op dat ze menen wat ze zingen. Het is voor hen meer dan alleen een opvoering; zij communiceren een Bijbelse boodschap door hun muziek. Deze jongeren worden opgeleid om God te dienen in een Gemeente en die passie zie je terug in hoe ze zingen maar ook als je met hen spreekt. Zelfs al heeft de stijl van de muziek je voorkeur niet, zullen deze jongeren een indruk op je maken. De muziek, de opbouw van het programma en de klank van dit zangkoor is van hoge kwaliteit. Ze steken er alles in om elke noot en harmonie zuiver te zingen en de ruimte te vullen met heerlijke tonen waar je als toehoorder vaak met kippenvel van geniet.
Dirigent
De dirigent, Dr. Christopher Ellis slaagt erin om een indrukwekkende hoeveelheid muziek uit deze getalenteerde jongelui te krijgen. Zelf is hij in Beieren (Duitsland) opgegroeid.
Spreker
De spreker tijdens dit concert is Leander Janse.
Tijd
Organisator
De Hoeksteen, Middelburg
30mei20:0021:30Benefietconcert voor Bartiméus in de Oude kerk te ZeistOude kerk, Zeist
Details
Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een Benefietconcert voor Bartiméus in de Oude kerk te
Details

Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een Benefietconcert voor Bartiméus in de Oude kerk te Zeist gehouden.
Aanvang en toegang Benefietconcert voor Bartiméus
De aanvang van het Benefietconcert voor Bartiméus is 20:00 uur. De kerk gaat om 19:30 uur open. De toegang is gratis en er wordt een collecte gehouden waar de opbrengst bestemd is voor Bartiméus. Met deze avond helpt Kamerkoor Pniël het Bartiméus Fonds om zwembad De Bies bij Bartiméus in Doorn open te houden.
Voor de kinderen en bewoners van Bartiméus is De Bies van onschatbare waarde. Hier kunnen ze veilig bewegen, spelen en ontspannen in het water. Dankzij steun van het Bartiméus Fonds kon De Bies in 2025 weer opengaan. Maar om het zwembad ook de komende jaren open te houden is alle steun welkom.
Jong en oud is van harte welkom tijdens het Benefietconcert voor Bartiméus in de Oude kerk op de 1e Dorpsstraat 1 te Zeist.
Medewerkenden en programma Benefietconcert voor Bartiméus
Het programma tijdens het benefietconcert voor Bartiméus, “Van klassiek tot klank”, bevat koorstukken van Rossini, Fauré, Rutter en liederen uit Taizé. Kamerkoor Pniël staat onder leiding van Lieke Geraats. Veel stukken worden a capella uitgevoerd en een aantal wordt begeleid door Eva van Reenen op piano.
Over Kamerkoor Pniël
Kamerkoor Pniël bestaat uit 17 enthousiaste amateurzangers die in 2020 en 2021 al een aantal keer projectmatig samen zongen. Dat smaakte naar meer en zo werd begin 2022 Kamerkoor Pniël opgericht.
De leden van het koor zijn voornamelijk lid van de hervormde wijkgemeente Pniël in Zeist, vandaar ook de naamgeving van ons koor. Op dit moment bestaat het kamerkoor uit drie sopranen, vier alten, vier tenoren en drie bassen.
Debuutoptreden
Ons debuutoptreden was op 1 oktober 2022 samen met koor Con Forza in de Oude Kerk in Zeist. Daarnaast hebben we tweemaal een bijdrage geleverd aan Open Monumentendag en eenmaal aan de Volkskerstzang op kerstavond 2022. Ons eerste eigen concert was op 10 november 2023.
Repertoire
Het repertoire bestaat voornamelijk uit religieus klassieke muziek van componisten als Georg Philipp Telemann, Thomas Tallis en John Rutter. We repeteren ongeveer drie keer per maand op dinsdagavond in de Oude Kerk te Zeist.
Over de dirigent Lieke Geraarts
Kamerkoor Pniël staat onder leiding van Lieke Geraats.
Lieke Geraats studeerde klassieke zang bij Harry van Berne aan het ArtEZ conservatorium te Zwolle. Tevens sloot zij succesvol de applicatiecursus koordirectie af aan het conservatorium van Utrecht, waar zij les kreeg van Rob Vermeulen en Fokko Oldenhuis.
Naast haar werkzaamheden als dirigente is Lieke regelmatig als solist te horen in verschillende oratoria en cantates. Ook heeft zij een grote passie voor koor- en ensemblezang. Zo maakte ze deel uit van het vocaal ensemble EVA, waar zij tevens artistiek leider was, en is ze momenteel verbonden aan het professionele koor Consensus Vocalis. Ook zingt ze mee in het Nederlands Kamerkoor.
Tijd
Organisator
Oude kerk, Zeist
Details
Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een
Details
Op D.V. zaterdagavond 30 mei 2026 wordt er een zangavond gehouden met Psalmen van Asaf samen zingen in de Oude kerk te Barneveld.
Over Psalmen van Asaf samen zingen
Samen zingen in lijn met Calvijn en Stichting concerten Oude kerk Barneveld slaan de handen ineen tijdens deze zangavond Psalmen van Asaf samen zingen.
Deze twee organisaties houden gezamenlijk een samenzangavond in de Oude Kerk te Barneveld. Dick Sanderman begeleidt de zang op het historische Paradijs-orgel en dominee M. van Kooten werkt als spreker mee. De opening en sluiting van de avond worden verzorgd door dominee M. van Kooten.
De zangavond wordt gehouden volgens het concept van ‘Samen zingen in lijn met Calvijn’. Kenmerkend hiervoor zijn goede begeleiding door een professioneel organist en het ritmisch zingen van complete psalmen, dus zonder verzen over te slaan. Het thema van de avond is ‘Psalmen van Asaf’.
Er worden diverse vormen gekozen om de psalmen te zingen, zoals wisselzang (mannen en vrouwen afwisselend) en orgelverzen.
Over de organist Dick Sanderman
De organist van de avond is Dick Sanderman uit Rijssen. Hij componeerde bij alle 150 psalmen maar liefst 3 bewerkingen en is dus helemaal vertrouwd met de traditie van psalmen begeleiden. Op 30 mei neemt Sanderman plaats achter de klavieren van het Paradijs-orgel in de Oude Kerk uit 1765.
Aanvang en toegang
De aanvang van Psalmen van Asaf samen zingen is om 20:00 uur en de kerk is open vanaf 19:30 uur. De toegang toegang is gratis en er zal een collecte worden gehouden voor de onkosten.
Het thema tijdens deze zangavond is: Psalmen van Asaf. De kerk is op loopafstand van station Barneveld-Centrum. Gratis parkeren kan naast de kerk op het Torenplein. Het beloofd een prachtige avond te worden met de bekende en prachtige psalmen. Kom lekker meezingen tijdens deze zangavond.
Jong en oud is van harte welkom tijdens dit concert in de Oude kerk op het Torenplein 1 te Barneveld.
Tijd
Oude Kerk, Barneveld
Juni
06jun19:3021:00Mannenzang Wageningen met Psalmen van Asaf en Bart KruithofImmanuëlkerk, Wageningen
Details
Op D.V. zaterdagavond 6 juni 2026 wordt er Mannenzang Wageningen
Details

Op D.V. zaterdagavond 6 juni 2026 wordt er Mannenzang Wageningen met psalmen van Asaf en organist Bart Kruithof gehouden.
Aanvang en toegang Mannenzang Wageningen
De aanvang van Mannenzang Wageningen is 19:30 uur en de kerk gaat om 19:00 uur open. De toegang is gratis en er zal een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de Zending van de Gereformeerde Gemeenten en de Evangelisatie van de Gereformeerde Gemeenten.
Tijdens de mannenzang zullen er niet ritmische psalmen gezongen worden. Het beloofd een prachtige avond te worden met mannenzang van vele bekende psalmen. Een echte aanrader voor alle jongere en oudere mannen die van zingen houden. Wat is er prachtig als met een kerk vol mannen psalmen zingen?
Alle mannen jong en oud zijn van harte welkom tijdens de Mannenzang Wageningen in de Immanuëlkerk op de Van Uvenweg 13 te Wageningen.
Medewerkenden Mannenzang Wageningen
Tijdens de Mannenzang Wageningen wordt medewerking verleend door organist Bart Kruithof en er worden korte meditaties verzorgt door dominee K. Boeder.
Over Bart Kruithof
Bart Kruithof werd geboren op 7 november 2002 te Dordrecht. Op jonge leeftijd kreeg hij interesse voor het orgel, de koning der instrumenten. Op 9-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste orgellessen van zijn vader. Daarna volgde hij literatuurlessen bij organist Lennard Verkamman te Sliedrecht, gevolgd door samenzangbegeleidingslessen. “Muziek verbindt”, aldus Bart. Psalmen begeleiden op het orgel vindt hij het mooiste om te doen.
Opnamen
In mei 2020 nam Bart zijn eerste orgelcd op in de Bovenkerk van Kampen. Omdat er naar aanleiding van deze uitverkochte cd veel vragen kwamen of hij meer wilde gaan uitgeven is er in de loop van de tijd meer muziek opgenomen en beschikbaar gesteld op YouTube, Familystream en verschillende cd’s.
Bart zijn wens is, dat het orgelspel en het zingen van de Psalmen mag zijn tot eer van Gods Naam.
Inmiddels heeft Bart Kruithof al vele niet ritmische psalmzangavonden georganiseerd en zo ook de avond met deze mannenzang.
Tijd
Organisator
Immanuelkerk, Wageningen
06jun19:3021:30Zingen voor 50 jaar Stichting HOE in NijkerkGrote kerk, Nijkerk
Details
Op D.V. zaterdagavond 6 juni 2026 organiseert de Stichting Vrienden van de Grote Kerk Nijkerk een concert
Details

Op D.V. zaterdagavond 6 juni 2026 organiseert de Stichting Vrienden van de Grote Kerk Nijkerk een concert met veel samenzang met thema Zingen voor 50 jaar Stichting HOE.
Aanvang en toegang zingen voor 50 jaar Stichting HOE
De aanvang van zingen voor 50 jaar Stichting HOE in Nijkerk is 19:30 uur. De toegangsprijs in de voorverkoop is per volwassenen € 7,50 per persoon en voor kinderen tot 16 jaar is de toegang gratis. De toegangskaarten zijn alleen te verkrijgen in de voorverkoop. U kunt dit toegangskaarten in de voorverkoop bestellen via: https://www.ticketkantoor.nl/shop/nijkerk-6-juni
Er zal een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor Stichting HOE (Stichting Hulp Oost-Europa) Het concert wordt georganiseerd door Vrienden van de Grote kerk in Nijkerk.
Jong en oud is van harte welkom tijdens zingen onder de mooiste toren in de Grote kerk op de Holkerstraat 1 te Nijkerk.
Medewerkenden zingen voor 50 jaar Stichting HOE
Tijdens zingen 50 jaar Stichting HOE wordt medewerking verleend door Hugo van der Meij op het orgel, Rineke de Wit op de hobo, Maurice van Dijk op de trompet en Noortje van Middelkoop op de panfluit. Zij nemen u mee in een muzikaal programma vol samenzang en instrumentale momenten.
Op deze manier staan we stil bij het 50-jarig jubileum van de Stichting HOE. We loven God voor zijn trouwe zorg en zegen voor het werk van Stichting HOE in Oost-Europa. Ook houden we een collecte voor dit belangrijke werk.
Over Hugo van der Meij
Hugo van der Meij werd geboren op 30 maart 1992 te Katwijk. Al jong was hij achter de piano te vinden en kreeg hij les van Peter Bontje. Op zijn zestiende begon hij met orgellessen bij Sjaak van Duijn. Hij volgde koordirectie aan het UCK in Utrecht en is actief als dirigent, begeleider en concertorganist, met optredens in binnen- en buitenland. Daarnaast is hij docent aan het Hoornbeeck College en kerkorganist in de Christelijke Gereformeerde Kerk te Katwijk.
Over Rineke de Wit
Rineke de Wit groeide op in een muzikaal gezin waarin meerstemmige zang centraal stond. Vanaf jonge leeftijd ontwikkelde zij zich op piano, later aangevuld met hobo en saxofoon. Met een bachelor Muziekwetenschappen en een master Muziektheorie verbindt zij kennis en praktijk. Ze is actief als solozangeres, betrokken bij Vocal Group Filiae en diverse ensembles, en weet met haar warme, veelzijdige stijl en overtuiging muziek op een aansprekende en verbindende manier over te brengen.
Over Maurice van Dijk
Maurice van Dijk geboren in 1977 is binnen de kerk- en koorwereld een vertrouwde naam. Hij studeerde trompet in Zwolle en vervolgde zijn opleiding aan de Messiaen Academie. Als solist en begeleider werkte hij mee aan talloze concerten, cd-opnames en uitzendingen, waaronder Nederland Zingt. Daarnaast is hij actief als docent met een bloeiende lespraktijk. Zijn spel kenmerkt zich door kracht, muzikaliteit en een brede inzetbaarheid binnen zowel concert- als kerkmuziek.
Over Noortje van Middelkoop
Maurice van Dijk in 1977 is binnen de kerk- en koorwereld een vertrouwde naam. Hij studeerde trompet in Zwolle en vervolgde zijn opleiding aan de Messiaen Academie. Als solist en begeleider werkte hij mee aan talloze concerten, cd-opnames en uitzendingen, waaronder Nederland Zingt. Daarnaast is hij actief als docent met een bloeiende lespraktijk. Zijn spel kenmerkt zich door kracht, muzikaliteit en een brede inzetbaarheid binnen zowel concert- als kerkmuziek.
Over de Vrienden van de Grote kerk in Nijkerk
De Grote Kerk van Nijkerk is met zijn opvallende witte toren van ver te zien. Al eeuwen bepaalt Nijkerks trots het silhouet van onze stad. De toren is hét symbool van Nijkerk en is belangrijk cultureel erfgoed. De toren is ook onlosmakelijk verbonden aan de kerk. Met zijn gotische bouwstijl leidt de kerk je blik als vanzelf naar boven. Zo wijzen kerk en toren samen omhoog, naar de God van de hemel. Onder de toren (sinds 2012 bekroond met de titel ‘Mooiste kerktoren van Nederland’) beleven en belijden mensen al eeuwen hun geloof. Op deze plek wil de stichting Vrienden van de Grote Kerk Nijkerk mensen bij elkaar brengen, om samen te genieten van zang en muziek. Samen gaan we zingen onder de mooiste toren!
Tijd
Organisator
Grote kerk, Nijkerk
13jun20:0021:15Emmauskerk te Barneveld orgelconcert met Evert van de VeenEmmauskerk, Barneveld
Details
Op D.V. zaterdagavond 13 juni 2026 wordt er in de Emmauskerk
Details
Op D.V. zaterdagavond 13 juni 2026 wordt er in de Emmauskerk te Barneveld een orgelconcert met met Evert van de Veen gehouden.
Aanvang en toegang Emmauskerk te Barneveld orgelconcert
De aanvang van Emmauskerk te Barneveld orgelconcert is 20:00 uur. De toegang voor volwassenen is € 10,00 per persoon en kinderen tot en met 15 jaar betalen € 5,00 per kind. Er kan contant of met pin worden afgerekend.
Evert van de Veen speelt dan werken van Karg-Elert, Guilmant, Mendelssohn-Bartholdi, Liszt, Langlais, Vierne en Franck. Hij besluit het concert met de bekende Suite Gothique van Léon Boëllmann.
Jong en oud is van harte welkom tijdens het orgelconcert in de Emmauskerk op de Groen van Prinstererlaan 2 te Barneveld.
Over Evert van de Veen
Evert van de Veen werd geboren op 28 december 1963 in Voorthuizen. Na eerst lessen te hebben gevolgd bij zijn oom Evert van de Kamp volgden hierna ook orgellessen onder andere bij de bekende organist John Propitius, die hem voorbereidde op een orgelstudie aan, naar later bleek, het Utrechts Conservatorium. Intussen werd Evert zelf ook tot organist benoemd in Voorthuizen.
Conservatorium
Aan het conservatorium studeerde hij bij de bekende orgelpedagoog Theo Teunissen. Bij hem heeft hij zich bekwaamd in alle aspecten van het orgelspel. Alle stijlen werden bestudeerd: van Sweelinck tot Messiaen. Evert sloot zijn conservatoriumstudie af met een examenconcert in de Utrechtse Pieterskerk, waarbij ook de toenmalige directeur van het conservatorium, Ton Hartsuiker, aanwezig was.
Orgeldocent en begeleider
Na zijn studie begon Evert als orgeldocent in de regio Voorthuizen. Na verloop van tijd echter is het accent meer komen te liggen op het geven van orgelconcerten. Naast concertorganist is hij ook een veelgevraagd koorbegeleider. En natuurlijk is hij ook kerkorganist . Hij speelt de zondagse erediensten in de gereformeerde kerk van Voorthuizen en de hervormde PKN gemeente in Putten. Het orgel in de Voorthuizense kerk is in 1998 vervangen door een prachtig mechanisch instrument van ‘Hendriksen en Reitsma’ met 25 stemmen.
Dirigent
Tevens is hij dirigent van een viertal koren waaronder het Chr. Interkerkelijk mannenkoor Fontanus uit Putten en Gemengde zangvereniging “De Lofstem” uit Ederveen.
Orgelconcerten
Evert van de Veen geeft orgelconcerten in Nederland maar ook in het buitenland. Zo geeft hij deze zomer drie orgelconcerten in Hongarije (Budapest, Héviz en Siofoc)
Tijd
Organisator
Emmaüskerk, Barneveld
Details
Na
Details

Na het grote succes in 2024 en 2025 zullen de bekende sopraan Donij van Doorn en pianist en organist Arjan Breukhoven dit keer samen met Bariton Marco Bakker opnieuw een concert geven. Op D.V. 19 juni 2026 een Candlelight Concert 2026 geven in Dorpskerk te Berkel en Rodenrijs.
Een bijzonder concert op een bijzondere locatie. Een prachtige intieme sfeer in een sfeervolle kerk door kaarsen verlicht.
Over Donij van Doorn
Sopraan Donij van Doorn studeerde aan het Conservatorium in Maastricht bij de bekende zangpedagoog Mia Besselink. Tijdens haar studie werd Donij al opgemerkt door de wereldberoemde Maastrichtse violist en dirigent André Rieu. Zij werd gevraagd met een tour mee te gaan. Na deze tour wilde zij eerst haar opleiding afmaken en toen zij haar diploma’s had behaald trad Donij jarenlang op als solist naast Rieu en zong menige solo’s op vele podia in heel de wereld. Voor volle pleinen en zalen met vaak zo’n 15.000 bezoekers, van het Vrijthof tot in een stadion in Sydney. Van Argentinië tot in Wenen.
Haar prachtige stem zal tijdens het concert in de Trinitatiskapel in Dordrecht menigeen ontroeren bij het zeer afwisselende programma met chansons, musicalsongs, operette en operaliederen. Maar ook kleine Nederlandstalige liederen zullen niet ontbreken. Een programma voor iedere muziekliefhebber.
Over Arjan Breukhoven
Donij zal worden begeleid door Arjan Breukhoven. Samen geven zij jaarlijks vele concerten in binnen- en buitenland. Arjan is een veelzijdig musicus die moeiteloos van de klassieke muziek overstapt naar de lichte muziek. Donij en Arjan: een unieke muzikale combinatie.
Arjan Breukhoven is een bekende organist en pianist. Vele solo concerten in eigen land, maar jaarlijks reist hij meerdere keren naar verre oorden om daar de orgels te bespelen. Zo speelde hij afgelopen jaar onder andere in de USA en staan tot in 2028 buitenlandse concerten in zijn agenda. Als pianist is hij een veelgevraagd begeleider.
Aanvang en toegang Candlelight Concert 2026
De aanvang van het Candlelight Concert 2026 is 20:00 uur. De toegangsprijs is € 20,00 per persoon en u kunt de toegangskaarten reserveren via: https://arjanbreukhoven.nl/ticketshop
Jong en oud is van harte welkom tijdens dit Candlelight Concert 2026 in de Dorpskerk op de Kerksingel 1 te Berkel en Rodenrijs.
Medewerkenden Candlelight Concert 2026
Tijdens het Candlelight Concert 2026 wordt medewerking verleend door Donij van Doorn als sopraan, Marco Bakker als Bariton en Arjan Breukhoven als begeleider op orgel en piano.
Tijd
Organisator
Dorpskerk, Berkel en Rodenrijs
20jun20:0021:30Oude kerk van Zwijndrecht orgelconcert met Arjan BreukhovenOude kerk, Zwijndrecht
Details
Op D.V. zaterdagavond 20 juni 2026 neemt de gerenommeerde organist Arjan Breukhoven plaats achter de klavieren van
Details

Op D.V. zaterdagavond 20 juni 2026 neemt de gerenommeerde organist Arjan Breukhoven plaats achter de klavieren van het indrukwekkende kerkorgel in de Oude kerk van Zwijndrecht.
Aanvang en toegang Oude kerk van Zwijndrecht orgelconcert
De aanvang van de Oude kerk van Zwijndrecht orgelconcert met Arjan Breukhoven is 20:00 uur. De deuren van de kerk gaan om 19:30 uur open. De toegangsprijs is €10,00 per persoon. De toegangskaarten zijn in de voorverkoop te bestellen via: https://arjanbreukhoven.nl/ticketshop
Arjan Breukhoven zal tijdens dit concert het orgel bespelen. Als een van de bekendste organisten van Nederland weet hij met zijn virtuositeit en expressie een breed, internationaal publiek te raken.
Het concert belooft een veelzijdige en meeslepende ervaring te worden. Van tijdloze meesterwerken van Bach tot muziek van grootheden als Händel en Widor – afgewisseld met verrassende transcripties en sprankelende improvisaties. Ook liefhebbers van lichtere muziek komen volop aan hun trekken. Breukhoven weet als geen ander traditie en vernieuwing te verbinden in een programma dat blijft boeien van begin tot eind.
Laat je meevoeren door zijn enthousiasme en vakmanschap tijdens een avond die zowel doorgewinterde liefhebbers als nieuwe bezoekers zal verrassen.
Jong en oud is van harte welkom tijdens het concert in de Oude kerk op de Kerkstraat 49 te Zwijndrecht.
Over Arjan Breukhoven
Arjan Breukhoven werd op 18 mei 1962 geboren. Aanvankelijk studeerde hij orgel bij Jan Brandwijk en later orgel en kerkmuziek aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar o.a. Wim van Beek en Bert Matter zijn leraren waren. Aan het conservatorium studeerde Arjan Breukhoven piano bij Albert Brussee. Tevens studeerde hij zang, improvisatie en koordirectie. In deze conservatorium-tijd kreeg hij ook les van de beroemde Franse organist en pedagoog Gaston Litaize. Tevens studeerde hij koor- en orkestdirectie aan de prof. Kurt Thomasstichting.
Concerten in Nederland en buitenland
Arjan Breukhoven geeft jaarlijks, als pianist, organist, solistisch of als begeleider van solisten en koren, en als dirigent vele concerten in geheel Nederland en in vele andere landen binnen Europa, USA, Rusland en in Australië. In 2022 staan tournees geplant naar Australië, de USA en meerdere concerttournees naar Duitsland.
Op 14 juni 2014 werd hem, ter gelegenheid van zijn grote verdienste voor de Franse orgelmuziek die hij wereldwijd uitvoert, door de Société Académique d’encouragement et d’éducation ‘Arts, Sciences et Lettres’ te Parijs zeer eervol de ‘Médaille d’ Argent’ (de zilveren medaille) uitgereikt. In 2007 kreeg Arjan het Draaginsigne in Zilver uitgereikt wegens zijn verdienste voor de Protestantse Kerk in Nederland. Op 22 april 2020 is Arjan zeer eervol benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
Hij werkt als pianist regelmatig samen met nationale en internationale artiesten. Als pianist en als organist heeft hij een eigen, zeer veelzijdige stijl van improviseren ontwikkeld zowel in de klassieke als in de lichte trend. Het grootste orgel waarop Arjan Breukhoven concerteerde was het 127 stemmen tellende orgel van de Saint Patrick’s Basilica in de Australische havenplaats Fremantle. Arjan bespeelde wellicht als eerste Nederlandse organist het hoofdorgel van de Vaticaanse Sint Pieter, in de beroemdste kerk ter wereld. Bovendien is Arjan Breukhoven dirigent van een drietal zeer grote koorverenigingen in Nederland en is dirigent van het “Australian Christian Men’s Choir” in de Australische stad Perth.
Opnamen
In de corona tijd speelde Arjan een uniek aantal van 100 online orgelconcerten tussen maart en augustus 2020 en presenteerde hij het YouTube programma “De Noot Uitgang”. Na 32 afleveringen produceerde bij programma’s als “Ojajoh?” en de “Sing Along Song”. Arjan verleent jaarlijks zijn medewerking aan zo’n 400 concerten en diensten. Regelmatig werkte hij mee aan opnames voor radio- en televisieprogramma’s van de EO, ook bij andere omroepen in binnen- en buitenland was hij te zien. Ook heeft Arjan Breukhoven aan talloze DVD- en Cd-producties meegewerkt, waaronder een zeer gewaardeerde serie orgelimprovisatie Cd’s en een serie met Cd’s, met o.a. opnames uit het Duitse Wiesbaden, Keulen en Heidelberg en het Finse Turku, waarop Breukhoven het orgel op een geheel eigen en zeer bijzondere wijze laat horen. Ook maakte Arjan een aantal pianosolo-cd’s. De CD Bach & Friends oogst veel lof in de landelijke pers. Kortgeleden is de CD “Soundtracks” gepresenteerd. Een cd vol met beroemde film melodieën. Als componist is hij bekend door zijn vele composities voor koor, orgel en andere instrumenten. Arjan Breukhoven is als organist verbonden aan de Hervormde Dorpskerk van Berkel en Rodenrijs.
Tijd
Organisator
Oude kerk, Zwijndrecht
Juli
Details
Op D.V. dinsdagavond 7 juli 2026 wordt de Johannus zomeravondconcerten geopend voor het 50e jaar met medewerking
Details

Op D.V. dinsdagavond 7 juli 2026 wordt de Johannus zomeravondconcerten geopend voor het 50e jaar met medewerking van de Urker Mans Formatie.
Mijlpaal 50 jaar Johannus Zomeravondconcerten met de Urker Mans Formatie
In 2026 viert Johannus een bijzondere mijlpaal: 50 jaar Johannus Zomeravondconcerten met de Urker Mans Formatie in de Feike Asma Concertzaal in Ede. Wat in 1976 begon als een initiatief om in de rustige zomermaanden orgelmuziek te laten klinken en bezoekers kennis te laten maken met de instrumenten van Johannus, is uitgegroeid tot een vaste traditie. Al vijftig jaar lang vormen deze concerten een ontmoetingsplek voor musici en liefhebbers, waar muziek centraal staat.
Over de Urker Mans Formatie
Deze groep bestaat uit dertien ervaren zangers en staat onder leiding van dirigent Martin Mans. De tenoren en bassen beschikken over een krachtig en herkenbaar stemgeluid en treden regelmatig op in binnen- en buitenland. De Urker Mans Formatie heeft in de loop der jaren een breed repertoire opgebouwd en staat bekend om de heldere samenzang en verzorgde uitvoeringen.
Tijdens dit concert brengen zij een gevarieerd programma waarin verschillende stijlen samenkomen. Van geestelijke liederen en klassieke werken tot spirituals en bekende arrangementen. De afwisseling in repertoire en de meerstemmige zang zorgen voor een toegankelijke avond met veel herkenning voor het publiek.
Aanvang en toegang Johannus zomeravondconcert met de Martin Mans Formatie
De aanvang van het Johannus zomeravondconcert met de Martin Mans Formatie is 20:00 uur. De deuren van de zaal gaan om 19:30 uur open en toegangsprijs is € 12,50 per persoon in de voorverkoop, aan de deur kosten de toegangskaarten € 15,00. Het is ook mogelijk om een Passe-partout voor 5 concerten te kopen. Dit kost € 50,00 in de voorverkoop en € 60,00 aan de deur van de zaal. U kunt de toegangskaarten in de voorverkoop bestellen via: https://johannus.eventgoose.com
De toegangsprijs is inclusief een pauzedrankje.
Jong en oud is van harte welkom voor een feestelijke avond vol muziek en samenzijn in de Feike Asma concertzaal op de Keplerlaan 2 te Ede.
Over de Johannus zomeravondconcerten in 2026
Naast dit openingsconcert volgen er nog vier concerten op de dinsdagavond: 28 juli, 11 augustus, 25 augustus en 1 september. Tijdens deze avonden zijn achtereenvolgens Marco den Toom, Sander van den Houten en Ab Weegenaar, Ede Exclusief met Tineke Roseboom (sopraan), Laura Kieboom (viool) en Christiaan Plaat (orgel en piano), en Golden Vox met Martin van Heerde, Bert Elbertsen en Wilbert Berendsen te gast. Daarmee biedt de serie een gevarieerd programma met verschillende musici en samenstellingen, verspreid over de zomermaanden.
Tijd
Organisator
Johannus Orgelbouw, Ede
Details
Op D.V. zaterdagavond 25 juli 2026 wordt er een
Details
Op D.V. zaterdagavond 25 juli 2026 wordt er een Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk van Voorthuizen gehouden met Everhard Zwart.
Aanvang en toegang Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk
De aanvang van het Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk is 19:30 uur. De toegangskaarten aan de kerk kosten € 8,00 per persoon. De toegangsprijs voor kinderen tot en met 15 jaar is gratis.
Jong en oud is van harte welkom tijdens dit Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk op de Hoofdstraat 92 te Voorthuizen.
Over het Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk
De Orgelcommissie van de Gereformeerde kerk van Voorthuizen organiseert dit jaar weer een zestal orgelconcerten. Bekende Nederlandse organisten zullen het Hendriksen en Reitsma orgel deze zomer bespelen.
De orgelcommissie van deze kerk organiseert al vanaf het jaar 1998, dat het Hendriksen & Reitsma orgel in gebruik werd genomen, deze concerten.
Over Everhard Zwart
Everhard Zwart ontving op jonge leeftijd zijn eerste orgellessen van zijn vader, Willem Hendrik Zwart als organist van de Bovenkerk te Kampen. Waarna hij al spoedig deze lessen (koraalspel en literatuur) vervolgde bij Feike Asma als organist te Maassluis.
Conservatorium
Na het behalen van zijn Gymnasium diploma studeerde hij aan het Conservatorium, eerst te Utrecht, daarna te Rotterdam, waar hij in 1983 met goed gevolg afstudeerde. Hij was sinds 1979 verbonden als organist aan de Gereformeerde Bergsingelkerk te Rotterdam. In 1983 en 1984 werd hij uitgenodigd om, in respectievelijk Rotterdam en Parijs, de internationale meestercursussen (interpretatie en improvisatie) te volgen bij de bekende Franse orgelvirtuoos Jean Guillou. In 1987 studeerde hij bij de Duitse organist Günther Kaunzinger te Würzburg (Orgelsymfonieën van Widor en Vierne en improvisatie). Daarnaast studeerde hij een aantal jaren Muziekwetenschappen aan de Universiteit van Utrecht.
Orgelconcert
Zijn eerste orgelconcert gaf hij in de zomer van 1979 en wel in de Nederlands Hervormde kerk te Zandvoort. Zijn internationale debuut als concertorganist maakte Everhard Zwart in 1983 te Barcelona (Spanje), waarna hij regelmatig concerteerde in verschillende landen van Europa. In 1987 werd hij hoofdorganist van de Nederlands Hervormde Nieuwe Westerkerk te Capelle aan den IJssel.
Tijd
Organisator
Gereformeerde kerk, Voorthuizen
27jul20:0021:15Dorpskerk te Beekbergen orgelconcert 2026 met Evert van de VeenDorpskerk, Beekbergen
Details
Op D.V. maandagavond 27 juli 2026 wordt er in de
Details
Op D.V. maandagavond 27 juli 2026 wordt er in de Dorpskerk te Beekbergen orgelconcert 2026 met organist Evert van de Veen gehouden.
Aanvang en toegang Dorpskerk te Beekbergen orgelconcert 2026
De aanvang in de Dorpskerk te Beekbergen orgelconcert 2026 is 20:00 uur. De toegang voor volwassenen is € 10,00 per persoon en kinderen tot en met 15 jaar betalen € 2,50 per kind.
Evert van de Veen speelt een afwisselend en aantrekkelijk programma op het Schilling orgel in de Dorpskerk van Beekbergen.
Jong en oud is van harte welkom tijdens het orgelconcert 2026 op het Schilling orgel in de Dorpskerk op de Kerkweg 35 te Beekbergen.
Over Evert van de Veen
Evert van de Veen werd geboren op 28 december 1963 in Voorthuizen. Na eerst lessen te hebben gevolgd bij zijn oom Evert van de Kamp volgden hierna ook orgellessen onder andere bij de bekende organist John Propitius, die hem voorbereidde op een orgelstudie aan, naar later bleek, het Utrechts Conservatorium. Intussen werd Evert zelf ook tot organist benoemd in Voorthuizen.
Conservatorium
Aan het conservatorium studeerde hij bij de bekende orgelpedagoog Theo Teunissen. Bij hem heeft hij zich bekwaamd in alle aspecten van het orgelspel. Alle stijlen werden bestudeerd: van Sweelinck tot Messiaen. Evert sloot zijn conservatoriumstudie af met een examenconcert in de Utrechtse Pieterskerk, waarbij ook de toenmalige directeur van het conservatorium, Ton Hartsuiker, aanwezig was.
Orgeldocent en begeleider
Na zijn studie begon Evert als orgeldocent in de regio Voorthuizen. Na verloop van tijd echter is het accent meer komen te liggen op het geven van orgelconcerten. Naast concertorganist is hij ook een veelgevraagd koorbegeleider. En natuurlijk is hij ook kerkorganist . Hij speelt de zondagse erediensten in de gereformeerde kerk van Voorthuizen en de hervormde PKN gemeente in Putten. Het orgel in de Voorthuizense kerk is in 1998 vervangen door een prachtig mechanisch instrument van ‘Hendriksen en Reitsma’ met 25 stemmen.
Dirigent
Tevens is hij dirigent van een viertal koren waaronder het Chr. Interkerkelijk mannenkoor Fontanus uit Putten en Gemengde zangvereniging “De Lofstem” uit Ederveen.
Tijd
Organisator
Dorpskerk, Beekbergen
28jul19:3021:30Johannus 50 jaar Zomeravondconcerten met Marco den ToomFeike Asma concertzaal, Ede
Details
Op D.V. dinsdagavond 28 juli 2026 is organist Marco den Toom bij Johannus 50 jaar zomeravondconcerten in
Details

Op D.V. dinsdagavond 28 juli 2026 is organist Marco den Toom bij Johannus 50 jaar zomeravondconcerten in Ede.
Aanvang en toegang Johannus 50 jaar zomeravondconcerten
De aanvang Johannus 50 jaar zomeravondconcerten is om 19:30 uur. De Feike Asma concertzaal gaat om 19:00 uur open. De toegangsprijs is € 15,00 per persoon inclusief een consumptie. In de voorverkoop kunt u de toegangskaarten reserveren voor € 12,50 per persoon. Voor kinderen tot en met 12 jaar is de toegang gratis. Hiervoor dienen wel toegangskaarten te worden gereserveerd. U kunt toegangskaarten in de voorverkoop eenvoudig online te bestellen via: https://johannus.eventgoose.com.
Naast losse tickets introduceren wij dit jaar de ‘Passe-partout’. Hiermee kunt u van alle vijf de zomeravondconcerten genieten en ontvangt u korting op de toegangsprijs.
Jong en oud is van harte welkom bij Johannus 50 jaar zomerconcerten in De Feike Asma concertzaal op de Keplerlaan 2 te Ede.
Over het programma Johannus 50 jaar zomeravondconcerten
In 2026 viert Johannus 50 jaar Zomeravondconcerten in de Feike Asma Concertzaal in Ede. Wat in 1976 begon als een initiatief om in de rustige zomermaanden orgelmuziek te laten klinken, is uitgegroeid tot een vaste serie concerten voor een breed publiek.
Op dinsdag 28 juli 2026 is Marco den Toom te gast.
Tijdens dit concert in Ede laat hij het orgel in verschillende facetten horen. Daarbij maakt hij gebruik van de vele mogelijkheden van het instrument, wat zorgt voor een afwisselend programma.
Naast dit concert volgen er in de serie nog avonden met Sander van den Houten en Ab Weegenaar, Ede Exclusief met Tineke Roseboom, Laura Kieboom en Christiaan Plaat, en Golden Vox met Martin van Heerde, Bert Elbertsen en Wilbert Berendsen.
Over Marco den Toom
Marco den Toom in in 1978 geboren en is actief als concertorganist, dirigent en begeleider. Sinds 2023 is hij titulair-organist van de Bovenkerk in Kampen, waar hij het Hinsz-orgel (1743) en het Reil-koororgel bespeelt. In deze rol verzorgt hij concerten en geeft hij regelmatig inspiratiesessies aan organisten uit het hele land.
Daarnaast is hij sinds 2005 dirigent van de Christelijke gemengde zangvereniging Jubilate Deo in Woudenberg en een veelgevraagd begeleider van koren en instrumentalisten. Als solist is hij regelmatig te horen op orgelpodia in binnen- en buitenland.
Naast zijn concertpraktijk is Marco den Toom initiatiefnemer van de Veense Orgelkapel. Hier organiseert hij samen met zijn vrouw concerten en muzikale activiteiten rondom een hybride concertorgel, met als doel orgelmuziek toegankelijk te maken voor een breed publiek.
Tijd
Organisator
Johannus Orgelbouw, Ede
29jul19:3020:45Oude kerk te Putten orgelconcert 2026 met Evert van de VeenOude kerk, Putten
Details
Op D.V. woensdagavond 29 juli 2026 speelt Evert van
Details
Op D.V. woensdagavond 29 juli 2026 speelt Evert van de Veen in de Oude kerk te Putten orgelconcert 2026 op het prachtige orgel van deze kerk.
Aanvang en toegang Oude kerk te Putten orgelconcert 2026
De aanvang in de Oude kerk te Putten orgelconcert 2026 is 19:30 uur. De entree is gratis. Er wordt een collecte gehouden bij de uitgang na afloop van het concert.
Jong en oud is van harte welkom tijdens het concert in de Oude kerk op het Kerkplein 11 te Putten.
Over Evert van de Veen
Evert van de Veen werd geboren op 28 december 1963 in Voorthuizen. Na eerst lessen te hebben gevolgd bij zijn oom Evert van de Kamp volgden hierna ook orgellessen onder andere bij de bekende organist John Propitius, die hem voorbereidde op een orgelstudie aan, naar later bleek, het Utrechts Conservatorium. Intussen werd Evert zelf ook tot organist benoemd in Voorthuizen.
Conservatorium
Aan het conservatorium studeerde hij bij de bekende orgelpedagoog Theo Teunissen. Bij hem heeft hij zich bekwaamd in alle aspecten van het orgelspel. Alle stijlen werden bestudeerd: van Sweelinck tot Messiaen. Evert sloot zijn conservatoriumstudie af met een examenconcert in de Utrechtse Pieterskerk, waarbij ook de toenmalige directeur van het conservatorium, Ton Hartsuiker, aanwezig was.
Orgeldocent en begeleider
Na zijn studie begon Evert als orgeldocent in de regio Voorthuizen. Na verloop van tijd echter is het accent meer komen te liggen op het geven van orgelconcerten. Naast concertorganist is hij ook een veelgevraagd koorbegeleider. En natuurlijk is hij ook kerkorganist . Hij speelt de zondagse erediensten in de gereformeerde kerk van Voorthuizen en de hervormde PKN gemeente in Putten. Het orgel in de Voorthuizense kerk is in 1998 vervangen door een prachtig mechanisch instrument van ‘Hendriksen en Reitsma’ met 25 stemmen.
Dirigent
Tevens is hij dirigent van een viertal koren waaronder het Chr. Interkerkelijk mannenkoor Fontanus uit Putten en Gemengde zangvereniging “De Lofstem” uit Ederveen.
Tijd
Organisator
Oude kerk, Putten
Voordelen
CD's en albums
Oude kerk te Zwijndrecht psalmzangavond
Op D.V. zaterdagavond 21 mei 2022 wordt er een psalmzangavond georganiseerd in de Oude kerk te Zwijndrecht door de Israëlcommissie van Hendrik Ido Ambacht.
Aanvang en toegang psalmzangavond Oude kerk te Zwijndrecht
De aanvang van de psalmzangavond die wordt georganiseerd in de Oude kerk te Zwijndrecht is 20:00 uur. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden voor het Deputaatschap Israël. Het thema van deze avond is dominee Dekker en de gemeente in Israël.
U bent van harte welkom in de Oude kerk op de Kerkstraat 49 te Zwijndrecht.
Medewerkenden psalmzangavond Oude kerk te Zwijndrecht
Tijdens de Psalmzangavond in de Oude kerk te Zwijndrecht wordt medewerking verleend door organist Huig van der Knijff. De leiding is in handen van dominee M.H. Schot.
Over Huig van der Knijff
Huig van der Knijff is op 9 september 1984 geboren te Gouda. Reeds op jonge leeftijd kwam zijn gevoel voor muziek en zijn bijzondere interesse voor het orgel openbaar. Zijn eerste orgellessen kreeg hij van dhr. L. de Vos waarna hij verder studeerde bij Roeland de Reuver. Al snel werd duidelijk dat het spelen van psalmen en gezangen zijn voorkeur had. Hierin heeft hij zich gaandeweg verder ontwikkelt. Met veel gevoel weet hij de woorden te vertolken in de muziek, waardoor zijn orgelspel vaak een meditatief karakter heeft.
Als organist is hij verbonden aan verschillende koren en begeleidt hij (samen)zangavonden. Ook werkt hij regelmatig mee aan (live)cd-opnames. In 2017 verscheen zijn eerste orgel-cd vanuit de Martinikerk te Bolsward. Sinds 2014 is hij vaste organist in de gereformeerde gemeente te Capelle aan den IJssel – Middelwatering. Zijn motivatie in het begeleiden van samenzang is: bewustwording van wat er gezongen wordt!
Cd’s
Eerder heeft de organist Huig van der Knijff een cd opgenomen met de titel: Bescherming, meditatieve psalmen. Op deze cd staan veel bekende psalmen opgenomen op het orgel in de Evangelische Luterse kerk te Den Haag zo ook Psalm 32 vers 4.

















