Concertagenda

Mei

14mei20:0021:15Hemelvaartsorgelconcert 2026 met Evert van de Veen in VoorthuizenGereformeerde kerk, Voorthuizen

15mei20:00Chansons in de Trinitatiskapel te Dordrecht met Arjan BreukhovenTrinitatiskapel, Dordrecht

16mei19:3021:00Bethelkerk te Lunteren psalmzangavond met Bart KruithofBethelkerk, Lunteren

16mei19:3022:30Instrumentaal Lenteconcert met The Musix en Peter Wildeman in SchiedamGrote kerk, Schiedam

23mei15:30Sint-Gertrudiskerk te Utrecht orgelconcert Jos MoekeSint-Gertrudiskerk, Utrecht

23mei19:30Jubileumconcert Groot Zeeuws jongerenkoor in GoesMaria Magdalenakerk, Goes

23mei19:30Het Grace Choir 3 geeft een concert in GorinchemGrote kerk, Gorinchem

23mei20:0021:30Pinksterconcert 2026 in de Grote Kerk van NijkerkGrote kerk, Nijkerk

25mei19:00Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag in ZaltbommelSint-Maartenskerk, Zaltbommel

30mei19:30Koorconcert te Zwijndrecht met Jongerenkoor LoïsBethelkerk, Zwijndrecht

30mei20:0021:15Werken van Johan Sebastian Bach met Evert van de Veen in NijkerkGrote kerk, Nijkerk

30mei20:0021:30Engelse koormuziek met Ars Musica in OudewaterGrote kerk, Oudewater

30mei20:0021:30Faith zangkoor in De Hoeksteen te MiddelburgDe Hoeksteen, Middelburg

30mei20:0021:30Benefietconcert voor Bartiméus in de Oude kerk te ZeistOude kerk, Zeist

30mei20:0021:30Zangavond Psalmen van Asaf samen zingen in de Oude kerk van BarneveldOude kerk, Barneveld

Juni

06jun19:3021:00Mannenzang Wageningen met Psalmen van Asaf en Bart KruithofImmanuëlkerk, Wageningen

06jun19:3021:30Zingen voor 50 jaar Stichting HOE in NijkerkGrote kerk, Nijkerk

13jun20:0021:15Emmauskerk te Barneveld orgelconcert met Evert van de VeenEmmauskerk, Barneveld

19jun20:0022:00Candlelight concert 2026 met Arjan Breukhoven in Berkel en RodenrijsDorpskerk, Berkel en Rodenrijs

20jun20:0021:30Oude kerk van Zwijndrecht orgelconcert met Arjan BreukhovenOude kerk, Zwijndrecht

Juli

07jul19:3021:30Urker Mans Formatie aanwezig tijdens Johannus ZomeravondconcertFeike Asma concertzaal, Ede

25jul19:3020:45Zomerconcert 2026 in de Gereformeerde kerk van Voorthuizen met Everhard ZwartGereformeerde kerk, Voorthuizen

27jul20:0021:15Dorpskerk te Beekbergen orgelconcert 2026 met Evert van de VeenDorpskerk, Beekbergen

28jul19:3021:30Johannus 50 jaar Zomeravondconcerten met Marco den ToomFeike Asma concertzaal, Ede

29jul19:3020:45Oude kerk te Putten orgelconcert 2026 met Evert van de VeenOude kerk, Putten

Voordelen

CD's en albums

Traditionele psalmzangavond op 2e paasdag met Martin Weststrate

Traditionele psalmzangavond op 2e paasdag met Martin WestrateOp D.V. maandagavond 21 april 2025 wordt er een traditionele psalmzangavond op 2e paasdag met Martin Weststrate in de Grote kerk van Dordrecht gehouden.

Aanvang en toegang traditionele psalmzangavond op 2e paasdag

De aanvang van deze traditionele psalmzangavond op 2e paasdag is 19:30 uur. De kerk gaat om 18:45 uur open en de toegang is gratis. Er zal een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de Gereformeerde Bijbelstichting en Lamp and Word. Er zullen tijdens deze avond een aantal schitterende psalmen worden gezongen.

Jong en oud is van harte welkom tijdens de traditionele psalmzangavond op 2e paasdag in de Grote kerk op de Lange Geldersekade 2 te Dordrecht.

Medewerkenden traditionele psalmzangavond

Tijdens deze traditionele psalmzangavond wordt medewerking verleend door organist Martin Weststrate zal het orgel bespelen en de leiding en meditatie is in handen van dominee C. Sonnevelt.

Over Martin Weststrate

Martin Weststrate werd in 1973 geboren en volgde zijn muziekopleiding aan de Zeeuwse muziekschool waar hij alle diploma’s voor orgel behaalde.

Begeleiding

Vaak wordt hij als begeleider van jongeren-, gemengde- en mannenkoren gevraagd om mee te werken aan uitvoeringen en geluidsopnamen. Het begeleiden van samenzang heeft zijn voorliefde.

Op de vele cd’s, maar ook op familystream zijn de opnamen te beluisteren.

Samenwerking, concerten en kerkorganist

Nauwe samenwerking is er met muzikale vriend Peter Wildeman van Interclassic Music.

Zowel in binnen- als buitenland werden vele orgels door hem bespeeld, hij gaf ondermeer medewerking aan een concertreizen naar Canada/USA en Duitsland, in 2024 was een muziekreis naar Zuid-Afrika.

Sinds zijn 15e levensjaar is hij kerkorganist, vanaf 2001 is hij één van de organisten van de Gereformeerde Gemeente in Krabbendijke.

Over het Kam orgel in de Grote kerk te Dordrecht

In 1859 heeft de Rotterdamse orgelmaker Willem Hendrik Kam een geheel nieuw orgel in de nog aanwezige oude kas uit 1671 gebouwd. Het instrument telt dan 51 stemmen, verdeeld over 3 klavieren en pedaal. Acht jaar later, in 1867, worden veel gebreken geconstateerd. De firma Bätz-Witte te Utrecht voert in 1869 herstelwerkzaamheden uit. Hiervoor wordt het Mariakoor als werkplaats ingericht. De samenstelling van de Mixturen wordt gewijzigd en de Scherp van het Manuaal wordt vervangen door een Gemshoorn 2’.

Grondige restauratie

Na een grootscheepse restauratie van de Grote Kerk vindt een grondige restauratie plaats van het orgel, uitgevoerd door de firma Gerrit van Leeuwen & Zn. te Leiderdorp.

De speelmechaniek blijft echter een zwak punt. Tegelijk met de restauratie van de kerk ondergaat het orgel in 1986 een deelrestauratie  door de firma Ernst Leeflang B.V. ter Apeldoorn. Aangezien hierbij maar een deel van de problemen kan worden aangepakt, blijft er veel liggen.

Conserverend herstel

In 2007 begint orgelmakerij Gebr. Reil B.V. uit Heerde aan een conserverend herstel. Windladen worden hersteld, de verzakte frontpijpen worden ontdaan van de in 1939 aangebrachte vernislaag, gerestaureerd en gebeugeld. Eind 2009 wordt het pseudo Barkersysteem uit het instrument verwijderd. De mechaniek wordt dusdanig aangepast, dat thans de speelaard ‘goed en natuurlijk’ kan worden genoemd. In april 2010 vindt de afronding van deze werkzaamheden plaats. Een laatste fase van het conserverend herstel zal binnenkort plaatsvinden. Hierbij worden de 5 grote magazijnbalgen van nieuw schapenleer voorzien en zullen scheuren in de balgbladen worden hersteld.

Zoeken

Facebook

Advertenties

Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag
Jaarlijkse psalmzangavond op tweede Pinksterdag 2026

Sint Gertrudiskerk te Utrecht orgelconcert Jos Moeke

Nieuwsbrief

Advertenties

Album Nader tot U o Heer
Nieuw Refomuziek album per 1-6-2026

Refoshop handgemaakte kaarsen en zeepjes
Robotime bouwpakketten